Porovnanie PZP

Porovnanie PZP

porovnanie PZPPrioritou drvivej väčšiny, ktorá hľadá nejaký produkt, je práve prívetivá cena. Preto tu je porovnanie PZP. To, čo je najlepšie a najvýhodnejšie sa dá zistiť jedine tak, že si zistíte všetky vaše ponuky. Niekedy to ľudia nerobili, pretože išlo o veľmi zdĺhavý proces, hlavne ak možností bolo veľa. Dnes je to však už omnoho jednoduchšie a dokáže vám to ušetriť nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Na mysli máme porovnanie PZP, ktoré vám bezplatne a online vyráta presnú cenu jednotlivých ponúk poisťovní. Áno, bude ich hneď viacero, takže si nemusíte každú a jednu zisťovať zvlášť. Povedzme si o tom, ako to funguje, niečo viac. Takisto vám priblížime aj tento typ zabezpečenia zo všeobecnej stránky. Je to vhodná cesta na porovnanie PZP cez internet. Začnime teda ňou.

Porovnanie PZP – všeobecne

Jednou zo zákonných povinnosti je aj PZP, ktorého porovnanie PZP a uzatvorenie však môže prebehnúť veľmi rýchlo. Poskytujú ho všetky poisťovne, s väčšími či menšími rozdielmi v cene a v poistnom krytí. Na Slovensku ich je ich pomerne dosť, takže vyberať bude z čoho. Pokiaľ máte nejaké kritériá, netreba sa uspokojiť hneď s prvou ponukou, nakoľko je možností dosť. Veď už predsa nemusíte chodiť osobne od pobočky k pobočke a ponuky si môžete zistiť do niekoľkých minút z porovnania PZP online. Prečo je ale toto zabezpečenie potrebné?

Napriek tomu, že sa ho všetci snažia rešpektovať, málokto si uvedomuje jeho dôležitosť a považujú ho za zbytočnosť. Je však veľmi nápomocné, ak niekomu vašim vozidlom spôsobíte poškodenie buď na zdraví alebo na majetku. Pritom sa takéto krytie uzatvorené cez PZP porovnanie nevzťahuje len na dopravnú nehodu, ale aj na bežné „nízko nákladové“ škodové udalosti. Napr. pokrivený blatník, ošúchaný lak atď. Vzniknuté škody sa však môžu vyšplhať aj na niekoľko miliónov. Preto má miliónové krytie každá poistná zmluva. Konkrétne, zákon určuje, že každé PZP musí vedieť pokryť vzniknuté škody na zdraví do 5 miliónov eur a na majetku do 1 milióna eur. Niekde je možné tieto hranice aj navýšiť, no bude to za príplatok. Ale aj to je možné cez PZP porovnanie.

Koho teda kryje povinné zmluvné poistenie?

PZP ako také teda všeobecne nekryje škody, ktoré si jeho majiteľ spôsobí sám, ale škody, ktoré spôsobí iným. Je to však lepšie ako nič. Bez neho by ste všetko, čo zapríčiníte, museli platiť sám. Je celkom frustrujúce, že by sa to mohlo vyšplhať až na milióny eur. Za zmienku však stojí ponuky 3 poisťovní, a síce Komunálnej poisťovne, Kooperativy a Generali. Tie už v rámci ich základnej ponuky kryjú aj jeho samotného majiteľa. To znamená, že ak v rámci škodovej udalosti alebo dopravnej nehody spôsobí škody aj sebe, má nárok na odškodnenie. Konkrétne, Komunálna poisťovňa a Kooperativa obsahujú v rámci poistnej zmluvy krytie vodiča, posádky a batožiny. V Generali si poistený môže sám zvoliť, o aké havarijné riziko má záujem. Či už uprednostňuje výtlk, poškodenie skiel, živel či niečo iné, je na ňom.

Určite sa viac oplatí zajednať si havarijné riziko v rámci porovnania PZP, ako samostatne. Cena je vtedy výhodnejšia a máte to na jednej zmluve. Okrem toho, vyššie zmienené poisťovne patria k jedným z najobľúbenejším, hlavne kvôli veľmi priaznivej cene. Iné poisťovne ako napr.:

 • Allianz,
 • UNIQA
 • Axa
 • Komunálna poisťovňa atď.,

ktoré obsahujú len základné krytie, sú mnohokrát finančne náročnejšie.

Kalkulačka online na porovnanie PZP

Grafy a porovnanie PZPPristúpme konečne aj ku konkretizácii toho, čo sme uviedli v úvode. Áno, porovnanie PZP si môžete urobiť veľmi rýchlo pomocou kalkulačky online. Stačí, ak si otvoríte stránku, ktorá je mimochodom skrytá aj vo vyznačenom výraze v úvode a po kliknutí na ňu budete presmerovaný. Následne vypíšete nezáväzný a bezplatný formulár, kde je nutné zapísať technické parametre vozidla a niektoré údaje o jeho majiteľovi. Samozrejme, nepôjde o nič osobné, ide o bežné otázky, ktoré vám môžu výslednú cenu poistného znížiť. Napr. ako dlho ste bez nehody, či máte deti do 15 rokov atď. Po vypísaní formulár odošlete a do niekoľkých sekúnd sa vám na obrazovke zobrazí ponuka od rôznych poskytovateľov. Uvidíte, že rozdiely môžu byť skutočné veľké.

Online kalkulačka, ktorá vám zobrazila porovnanie PZP na Uzavripzp vám teda ušetrila určite aj hodiny času, ak nie dni a stovky eur. Pretože nie je našim výmyslom, že jednotlivé ponuky sa môžu líšiť skutočne aj o 300 eur. Overíte si to tak, že tento bezplatný a nezáväzný internetový nástroj vyskúšate. Faktom však ostáva, že výsledná cena sa odvíja hlavne od technických parametrov daného dopravného prostriedku. Zdôrazniť je potrebné aj to, že najlacnejšie, najlepšie a najvýhodnejšie PZP získate jedine pomocou porovnania online. Je to preto, že to vám vie poskytnúť všetky možné zľavy, o ktorých možno ani na pobočkách nevedia resp. nemajú ochotu ich ponúknuť. Už len za uzatvorenie zmluvy cez internet poskytujú niektoré poisťovne zľavu 10%. Takže ak je pre vás dôležité každé euro, určite by ste to mali vyskúšať. Okrem toho, z online PZP porovnania môžete hneď aj o niektorú ponuku požiadať.

Čo všetko možno porovnať?

Porovnanie PZP si je možné urobiť na všetky prostriedky, ktoré spadajú pod tento zákon. Či už motorové alebo nemotorové vozidlá, ako sú:

 • autá,
 • dodávky,
 • prívesný vozík,
 • obytný príves,
 • motocykle,
 • vysokozdvižný vozík,
 • poľnohospodárske a pracovné stroje,
 • historické vozidlo
 • alebo prostriedky bez EČV atď.

Je nutné ho uzatvoriť aj na tie prostriedky, ktoré sa používajú sporadicky. V skratke na všetko, čo potrebuje technický preukaz a čo môže spôsobiť škody materiálne alebo zdravotné.

Bez PZP porovnania si zaplatíte viac

Ak si predstavíte, že niektoré ponuky tohto zabezpečenia začínajú už od 40 eur ročne, zaplatiť stovky eur len za to, že vás policajti bez neho chytia, je úplne zbytočné. Dôkazom toho, že PZP nemáte uzatvorené, sú biela a zelená karta. Pričom u nás je dôležitá biela a za hranicami zas zelená karta. V zahraničí však za tento neplatný doklad hrozia aj tisícové pokuty, ak nie zabavenie vozidla. Na Slovensku má v tomto ohľade kompetenciu aj Obvodný úrad, ktorá môže takéhoto nezodpovedného vodiča pokutovať aj 3 roky po tom, čo jazdil načierno. Suma činí až 3 330 eur.

Ak teda nechcete riskovať jazdy bez zabezpečenia, odporúčame vás si platnosť poistnej zmluvy kontrolovať pravidelne. Nakoľko pokuty sú oveľa vyššieho rázu ako ročný poplatok. Porovnanie PZP vám pomôže nájsť to najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie poistenie na trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *