Pôžičky bez príjmu vás už neminú

Pomoc v núdziTým, ktorí nemajú pravidelnú mesačnú mzdu a nepochádzajú z bohatej rodiny, bol udelený ťažký osud. Tí, ktorí nemajú žiaden príspevok, si za to môžu väčšinou sami. V iných prípadoch to zas nemusí byť ich vina. Ak napriek nízkym mzdám alebo príspevkom dokážete vyžiť, zaslúžite si veľký rešpekt. O to viac, ak živíte rodinu. Niekedy ale vyskočia udalosti, ktoré sa nedali predvídať a ktoré si požadujú okamžité riešenie. Ako ináč finančné. S nízkym platom alebo len s čisto príspevkom vám väčšinou nikto nepožičia. Našťastie len väčšinou a sú tu k dispozícii aj také spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky bez kontroly či bez akéhokoľvek dokladovania príjmu. V článku sa o tom, ako aj o jednotlivých ponukách dozviete aj niečo viac.

Kto vám pomôže?

Dokladovať mesačný plat alebo príspevky môže byť problematické, hlavne ak nie sú pravidelné. Preto sú na trhu poskytovatelia pôžičiek bez príjmu, ktorých však viac nájdete u nebankových, než u bankových poskytovateľov. Banky vás bez dokladovania poskytnú sumu len vtedy, ak u nich máte účet a tým pádom si vedia všetko skontrolovať. Výnimkou spomedzi bankových spoločností je Poštová banka. Tá poskytne pôžičky bez príjmu aj pre nezamestnaných dôchodcov, ženy na materskej, živnostníkom či poberateľom iných štátnych a sociálnych príspevkov. Štatút žiadateľa si vedia overiť priamo v sociálnej poisťovni, takže nehrozí, aby sa nechali okabátiť. Zároveň vás tým aj oslobodzujú od preukazovania mnohých dokladov.

Nebankové spoločnosti sú ďalšou voľbou pre pôžičky bez príjmu. Na rozdiel od bankových ponúk je ponúk tohto typu o niečo viac. Podmienky na získanie môžu byť dokonca aj výhodnejšie než v banke, no väčšinou sa to netýka úroku, o čom sa zmienime nižšie. Pozitívnym je, že v rámci týchto poskytovateľov môžete pôžičky bez príjmu dokonca získať aj bez kontroly registra a aj keď ste nezamestnaný. Voči nebankovým spoločnostiam už nemusíte mať strach, hlavne ak všetko splácate včas a keď majú licenciu. Tú im môže udeliť jedine Národná banka Slovenska po tom, čo splnili všetky kritériá. Iným spoločnostiam hrozí buď zánik alebo pokutovanie. Zoznam bezpečných a licencovaných nebankových spoločností, ktoré vám poskytnú aj pôžičky bez príjmu nájdete online na webovej stránke NBS.

Nebankové pôžičky bez príjmu s kratšou dobou splatnosti

Každý, kto chce niečo získať jednoducho a rýchlo, musí počítať s nejakými nepríjemnými bodmi zmluvy. Výhodou bankových ponúk je to, že klientom umožňujú dlhšie, aj niekoľko ročné splácanie. Tie, okrem Poštovej banky, ale neposkytujú pôžičky bez dokladovania príjmu. Nebankové spoločnosti za týchto podmienok ponúkajú maximálne 30 dní splatnosti. Niekedy je aj možnosť predlženia tejto doby. Je potrebné počítať s poplatkom. Preto je nutné poskytovateľovi oznámiť skôr, ako nastane posledný deň splátky, že dlžnú sumu včas nesplatíte. Vtedy je prípustný viacerým riešeniam. Ináč môžu narásť úroky, čo váš dlh len navýši.

Napriek tomu, že majú nebankové pôžičky bez príjmu kratšiu dobu splatnosti, získať ich môžete veľmi rýchlo, už do 10 minút, maximálne 24 hodín od požiadania. Samozrejme, ak na to využijete správny spôsob. Najrýchlejšie a najjednoduchšie to pôjde online. Dajú sa získať aj cez sms, ale to by bolo už o niečo zdĺhavejšie a úrokovo náročnejšie. Telefonáty sú taktiež možné. Čo nie je možné, sú osobné žiadosti. Tie je možné využiť jedine v bankových spoločnostiach, pretože nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky bez príjmu kamenné spoločnosti nemajú. Každý vie, ako rýchlo sumu potrebuje a ktorý spôsob mu najviac vyhovuje. Väčšina je v dnešnej dobe verná online žiadostiam, ktoré sú nielen vybavené, ale aj odosielané rýchlo.

Sumy, o ktoré môžete požiadať

Pri nebankových pôžičkách bez príjmu, ktoré majú kratšiu dobu splatnosti, môžete žiadať o sumy do 100 – 500 eur. To závisí od sprostredkovateľa. Napr. pri takej Minipôžičke môžete žiadať minimálne o 25 eur a maximálne o 100 eur, ak žiadate po prvýkrát, pričom doba splatnosti je 28 dní. Pôžičkomat zas ponúka 500 eur so splatnosťou 30 dní, ale s výhodnejšími úrokmi. Tie dosahujú maximálne 28%, zatiaľ čo pri prvej zmienenej nebankovej spoločnosti presahujú 30%. Poštová banka zas propaguje čiastky od 300 eur až do 30 000 eur s možnosťou splácania až 8 rokov. Pochopiteľne, na vysokú sumu bude potrebné splniť možno aj iné kritéria, napr. ručenie.

Ako sme už uviedli, splácať akékoľvek pôžičky včas, nielen tie bez dokladovania príjmu, je veľmi dôležité kvôli vášmu menu. Neskoré splácanie vám nielenže zvýši hodnotu dlžnej sumy, ale dokonca riskujete aj zápis do registra dlžníkov. Skoro všetci poskytovatelia tento register (na Slovensku ich je viac) kontrolujú, takže pri ďalšej žiadosti o pomoc, vám už nikto nemusí vyhovieť. Ak si už teraz uvedomujete, že váš príjem nestačí na to, aby ste pôžičky splatili, budete sa musieť zaobísť aj bez nich. V konečnom dôsledku sa môžete dostať do väčších finančných problémov než ste mali na začiatku.

Samozrejme, sú to len priateľské rady a nie príkazy alebo zákazy pre vás. Každý plnoletý a právne a zdravotné spôsobilý človek by si mal všetky fakty, pre a proti zvážiť skôr, ako požiada o niečo, na čo nemá. Pôžičky bez príjmu vám môžu na jednej strane pomôcť, no na tej druhej vás stiahnuť ešte nižšie. Robte len tak, aby ste neublížili ani sebe, ani blízkym.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *